Hlavní strana - AktualityVyjížďka ČSSČ 14.10.2018 – BRDY

Letošní „Babí léto“ úplně vyzývá k tomu, abychom ještě naše dvoukolové miláčky definitivně neodložili v garážích. A tak „slovo dalo slovo“ a vymysleli jsme vyjížďku. Napadlo nás, že o organizaci a návrh trasy požádáme našeho kolegu Radka a že vyrazíme někam na jih od Prahy. První návrh byl Orlík, ale Radek to vymyslel do pohoří Brdy a okolí, a tak jsme to nechali na něm :). Určitě jsme neprohloupili.

Sraz a začátek vyjížďky byl v Berouně na benzince. Měli jsme dva okruhy, dopolední a odpolední. Z toho dopoledního vidíte na přiloženém obrázku poslední místo, které jsme navštívili před obědem, Svatá Hora v Příbrami. O oběd se vzorně postarala paní „Radková“, takže bylo o nás vzorně postaráno, jak zážitkově, tak i materiálně :).

Odpolední trasa končila u Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Zaječově, odkud jsme se už rozjížděli ke svým domovům. Já jsem za den najezdil asi 375 km, Vlastík z Hořic to měl nejdál, a tak ujel přes 500 km. Možná už to byla letošní poslední vyjížďka, ale pokud ano, tak jsme se určitě s letošní motorkářskou sezonou rozloučili zodpovědně :). A opět opakuji:
Kdo nepřijel, zaváhal.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 66).
Prodloužení platnosti STK pro motocykly.

O této, pro nás motorkáře příjemné změně zákona, jste se už dočetli v posledním čísle Občasníku. Některé skutečnosti tam však nebyly uvedeny a teprve nyní se objevují na internetu. Jde hlavně o to, že novela zákona o prodloužení platnosti STK se týká všech motocyklů, které absolvovaly poslední STK před méně než 4 lety ….tzn., že bez ohledu na to, co máte uvedeno ve velkém TP popř. jaká je vylepena známka na RZ, je vaše poslední STK platná 4 roky.

Samozřejmě máte možnost si tuto změnu nechat zaznamenat do TP a nechat si vylepit novou známku na RZ na dopravním odboru obecního úřadu s rozšířenou působností (zdarma), ale není to nutné. Problém by asi nastal při cestě do zahraničí, kde může místní policie kontrolovat platnost STK podle známky na RZ a určitě nebude znát změnu našich zákonů. Tak v tomto případě je to asi smysluplné si to nechat přelepit aktuální známkou.

Vše, co jsem tu napsal, vyplývá z ministerského dopisu, který je dole.
Příchod podzimu jsme přivítali na našem posledním letošním srazu 21. – 23.9. 2018.

47. skútr a motosraz ČSSČ
se konal
ve „STRÁŽNÉM“ v Krkonoších.

Během pár dní bude na stránkách nové číslo Čezetářského občasníku č. 65 s kompletní reportáží ...a to nejen z tohoto srazu, ale z celého léta... tentokrát dokonce ve zvětšeném rozsahu 80 stránek (za stejnou cenu!!! :)).

Tak jen zatím malý úryvek na ukázku, co se dělo ve Strážném
...osvědčené ubytování v příjemném prostředí (Autorská bouda), výborné jídlo (opět se grilovalo), velice dobré místní pivo (Hendrych, pozn. red.), krásná dlouhá vyjížďka (180 km :)), návštěva zajímavých míst (přehrada Špindlerův mlýn a dvě motoristická muzea, jedno motocyklové – a to dokonce Krakonošovo, druhé automobilové – a to dokonce socialistické), a to i včetně míst, kam je normálně vjezd zakázán (Špindlerova chata v KRNAPu), žádné technické problémy (kromě jedné svíčky, ta se nepočítá, jedná se o spotřební materiál :)), žádné kolize (ani s motocyklem ani s blbcem :)), večer bezvadná zábava (pivo, slivovice, meruňkovice, malina, becherovka, fernet,...), oslava významného životního jubilea jednoho z kolegů (75 let !!!)
...lépe jsme se s letošní sezonou ani nemohli rozloučit.
A znovu opakuji... kdo se nezúčastnil, zaváhal.

K následujícímu obrázku několik informací:
Polská hranice u Špindlerovy boudy v KRNAPu,
den 22.9.2018, čas 10:39:31 hodin, aktuální teplota 4°C.
Uplynulý víkend (7. – 9.září) jsme opět strávili velice příjemně, protože jsme se v hojném počtu sjeli na Chabeřickém mlýně a absolvovali

46. skútr a motosraz ČSSČ
…a už celkem dvacátý !!!
ve „ZRUČi nad Sázavou“

Pro pamětníky uvádím, že prvních 14 srazů bylo v kempu „V rákosí“, a to od roku 2004 do roku 2012, od roku 2013 jezdíme do „Chabeřického mlýna“. Jediný rok jsme sraz ve Zruči nad Sázavou vynechali, a to v roce 2010.
I když v pátek ještě trochu zazlobilo počasí v podobě nějakého deštíčku, během víkendu už bylo krásně a my jsme si mohli krásně užívat projížďky v okolí Sázavy a Želivky. Navštívili jsme také velice zajímavé muzeum stabilních motorů v Kutné Hoře, ale o tom všem se dočtete v následujícím čísle Čezetářského občasníku.

Jsem velice rád, že i po tolika letech je sraz ve Zruči nad Sázavou tak oblíbeným místem našich setkání. Je to zřejmě dáno i polohou, takže všichni to mají blízko.
I když jsme letos nějak propásli ta výročí...
20. sraz a 15. rok ve Zruči nad Sázavou,
tak důležité je, že sraz se povedl.

Marcel Malypetr
45. skútr a motosraz
„Krušné hory“

je za námi. Oproti třicetistupňovým vedrům se nám počasí trochu pohoršilo (asi o dvacet stupňů :(), takže nám občas byla cestou po kopečkách i trochu zima ...i pár kapiček krušnohorského deště na nás spadlo.

Účast nebyla nijak velká, ale parta dobrá, ubytování luxusní a jídlo ...nezaznamenal jsem kritiku :). A Krušné hory? Nádherná projížďka po hřebenech, krásné výhledy ...i když někdy na průmyslové podkrušnohoří, ale to k tomuto kraji patří. Navštívili jsme m.j. dvě zajímavá hornická muzea.

Další sraz je ve Zruči nad Sázavou. Podle počtu přihlášených to vypadá na podstatně větší účast, tak doufejme, že i zábava bude stejně dobrá.
V sobotu 18.8.2018 v 10:00 hod.

proběhlo již 3. setkání u památníku

J. F. Kocha

ve Mcelích na Nymbursku.

I přes původní trochu pesimistické odhady, byla účast docela pěkná. Jsem moc rád, že přijeli i noví příznivci skútrů a akcí pořádaných ČSSČ. Přestože někteří museli z různých důvodů po oficiální části odjet, tak doufám, že následná projížďka Českým rájem i posezení u dobrého jídla v Žehrově v kiosku „U rybníka“ se všem zbylým účastníkům líbily.

Všem děkuji za účast.
M. Malypetr
Víkendová vyjížďka ČSSČ

4.- 5. 8. 2018,

která sice byla dohodnutá narychlo, ale i tak určitě stála za to, a kdo aspoň trochu rád polyká kilometry s řídítky motocyklu v ruce, může zase jen a jen litovat, že nejel.

Meteorologové nějak pozapomněli na to, že v okolí Písku budeme projíždět průtrží mračen a avizovali jen slunečné počasí, ale večer v hospůdce ve Lhenicích jsme se tomu už jen smáli u dobré večeře :).

A v neděli už za krásného počasí jsme objeli Lipno, projeli se po Rakousku a užili si moc hezký motorkářský den. Tentokrát jsem to měl nejdál já, Myslím, že za dva dny 675 km svědčí o tom, že jsme se neflákali.

Více opět v reportáži v příštím Občasníku.
...a máme za sebou další krásný víkend strávený s přáteli, protože jsme absolvovali již:

44. skútr a motosraz ČSSČ ve Vysokém nad Jizerou

Ten byl v sobotu spojen s 1. ročníkem akce „Výškové prémie Liberecka“, které vymyslel a uspořádal velký motorkářský nadšenec Lukáš Strouhal …… a zase, jako v případě minulé vyjížďky mohu jen dodat: „Kdo nepřijel, zaváhal :(“

Absolvovali jsme krásnou projížďku po Jizerských horách, navštívili jsme nejen Ještěd, ale i další krásná místa tohoto regionu, prohledli si zajímavé expozice Technického muzea v Liberci a dostali se s našimi motocykly a skútry do míst, kam je jinak vjezd přísně zakázán.

My, co jsme absolvovali celý víkendový sraz a nejen sobotní vyjížďku, jsme byli ubytování v krásném penzionu „U Fišerů“, kde bylo veselo až do pozdních nočních hodin :).

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci tohoto srazu, patří veliký dík a já jen doufám, že Lukáš na tuto akci nezanevře ani přes „drobnou“ lapálii, která ho potkala při návratu domů, a že se můžeme všichni těšit na další sraz a 2. ročník „Výškových prémií“.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).Vyjížďka ČSSČ 22.7.2018 – okolí Berounky

V neděli jsme se krásně projeli kolem Berounky, počasí bylo ukázkové, občas nějaký ten malý mráček způsobil, že horko se nechalo vydržet. Kdo nepřijel, zaváhal.

Absolvovali jsme dvě zajímavé exkurze, oběd ve vodácké restauraci „U Jezzu“ a nakonec jsme to završili kávou a dalším pohoštěním u organizátora vyjížďky Míry Vokáče, kde se o nás zase jako vždy pečlivě starala jeho manželka Helenka.

Jako bonus byla ukázka jízdy jeho pravnoučků na motokrosových motorkách.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).
Čtenáři občasníku vědí, že občasník zveřejňuje také informace o činnosti

Moravskoslezské a Německé sekce Skútrklubu Čezeta

Jejími "mluvčími" jsou Ivan Maroš a Tony Kratochvíl. O akcích, které pořádali, si můžete přečíst v Občasníku. Ivan mi k této reportáži dodatečně poslal odkaz na "rajče", kde si můžete prohlédnout fotky z letošní 5. skútrjízdy:

https://khvopava.rajce.idnes.cz/KHV_Opava_Skutr_jizda_25.5.2018

Tony mi pro změnu poslal varování před rychlou jízdou, myslím, že podobných varování není nikdy dost, proto vám jeho informace předávám (cituji):

Můj dobrý kamarád (57 let) měl u nás na dálnici těžkou nehodu s jeho suzuki, 200 PS, kdy mu pri 250 km/h vjel do jeho levého proudu děda s mercedesem. Kamarád letěl 150 m vzduchem, od hlavy, kromě páteře, je všude polámaný resp. rozdrcený.

Proto zůstaňme u našich čezet a pospíchejme v duchu roku 1960.