Hlavní strana - Aktuality




Setkání veteránů pod Řípem 1.1.2019

Již po několikáté se členové našeho klubu zúčastnili novoročního setkání veteránů. Jedná se hlavně o setkání traktorů a motocyklů, ale přijede vždy i pár osobních vozů. Vzhledem k tomu, že tento den proudí na Říp spousta turistů, není o návštěvníky nouze. Letos se poprvé objevil pod Řípem i stánek s občerstvením, takže asi akce získává na známosti a důležitosti. Každopádně v chladném novoročním počasí se nějaký ten teplý nápoj popř. opečená klobáska hodí.

Libor přijel s rikšou, Zdeněk se škodovkou „stovečkou“ a určitě někoho dalšího odradilo předpovídané větrné počasí, které se opravdu odpoledne dostavilo a přidal se i déšť. Doufejme, že na dalších akcích bude účast větší.

Krásný nový rok, hodně zdraví, štěstí, pohody a mnoho šťastně najetých kilometrů

přejí

Marcel a Štěpánka




Chotusice a Zlaté slunce
15.12.2018

Poslední letošní plánovaná (a už i tradiční) akce ČSSČ tj. společný oběd a posezení v motorestu Zlaté slunce, která se koná vždy po poslední veteránské burze v Chotusicích, byla opět velice úspěšná a příjemná, a jak vidíte z přiložené fotografie, tak i s velmi dobrou účastí.

Kromě všeobecné nutnosti se po mrazivé burze v restauraci ohřát a dobře najíst a napít, proběhla taky již obvyklá výměna dílů a dalších věcí z „auta do auta“ ….. všichni se snažili všechno stihnout a předat nebo si naopak převzít, protože další podobné setkání bude zhruba až za dva měsíce.

Kdo si včas objednal kalendář na příští rok, tak jako obvykle si ho mohl odvézt domů. Doufám, že větší formát a nižší cena oproti předchozím letům, byly příjemným překvapením.

Poslední účastníci se rozjížděli domů kolem čtvrt na pět odpoledne, takže si myslím, že akce se opět líbila a není nejmenší důvod se obávat o její existenci i v příštích letech.

Na závěr bychom za celou naši redakci :) chtěli popřát všem skútristům, motorkářům, mopedistům, všem členům i nečlenům našeho skútrklubu a stejně tak všem ostatním čtenářům a návštěvníkům těchto webových stránek krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a bohatého Jéžíška... a samozřejmě i krásné a pohodové prožití dnešní Stříbrné neděle.


Marcel Malypetr
marcel@skutrklubcezeta.cz

Štěpánka Malypetrová
stepanka@skutrklubcezeta.cz




Vyjížďka ČSSČ 14.10.2018 – BRDY

Letošní „Babí léto“ úplně vyzývá k tomu, abychom ještě naše dvoukolové miláčky definitivně neodložili v garážích. A tak „slovo dalo slovo“ a vymysleli jsme vyjížďku. Napadlo nás, že o organizaci a návrh trasy požádáme našeho kolegu Radka a že vyrazíme někam na jih od Prahy. První návrh byl Orlík, ale Radek to vymyslel do pohoří Brdy a okolí, a tak jsme to nechali na něm :). Určitě jsme neprohloupili.

Sraz a začátek vyjížďky byl v Berouně na benzince. Měli jsme dva okruhy, dopolední a odpolední. Z toho dopoledního vidíte na přiloženém obrázku poslední místo, které jsme navštívili před obědem, Svatá Hora v Příbrami. O oběd se vzorně postarala paní „Radková“, takže bylo o nás vzorně postaráno, jak zážitkově, tak i materiálně :).

Odpolední trasa končila u Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Zaječově, odkud jsme se už rozjížděli ke svým domovům. Já jsem za den najezdil asi 375 km, Vlastík z Hořic to měl nejdál, a tak ujel přes 500 km. Možná už to byla letošní poslední vyjížďka, ale pokud ano, tak jsme se určitě s letošní motorkářskou sezonou rozloučili zodpovědně :). A opět opakuji:
Kdo nepřijel, zaváhal.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 66).




Prodloužení platnosti STK pro motocykly.

O této, pro nás motorkáře příjemné změně zákona, jste se už dočetli v posledním čísle Občasníku. Některé skutečnosti tam však nebyly uvedeny a teprve nyní se objevují na internetu. Jde hlavně o to, že novela zákona o prodloužení platnosti STK se týká všech motocyklů, které absolvovaly poslední STK před méně než 4 lety ….tzn., že bez ohledu na to, co máte uvedeno ve velkém TP popř. jaká je vylepena známka na RZ, je vaše poslední STK platná 4 roky.

Samozřejmě máte možnost si tuto změnu nechat zaznamenat do TP a nechat si vylepit novou známku na RZ na dopravním odboru obecního úřadu s rozšířenou působností (zdarma), ale není to nutné. Problém by asi nastal při cestě do zahraničí, kde může místní policie kontrolovat platnost STK podle známky na RZ a určitě nebude znát změnu našich zákonů. Tak v tomto případě je to asi smysluplné si to nechat přelepit aktuální známkou.

Vše, co jsem tu napsal, vyplývá z ministerského dopisu, který je dole.




Příchod podzimu jsme přivítali na našem posledním letošním srazu 21. – 23.9. 2018.

47. skútr a motosraz ČSSČ
se konal
ve „STRÁŽNÉM“ v Krkonoších.

Během pár dní bude na stránkách nové číslo Čezetářského občasníku č. 65 s kompletní reportáží ...a to nejen z tohoto srazu, ale z celého léta... tentokrát dokonce ve zvětšeném rozsahu 80 stránek (za stejnou cenu!!! :)).

Tak jen zatím malý úryvek na ukázku, co se dělo ve Strážném
...osvědčené ubytování v příjemném prostředí (Autorská bouda), výborné jídlo (opět se grilovalo), velice dobré místní pivo (Hendrych, pozn. red.), krásná dlouhá vyjížďka (180 km :)), návštěva zajímavých míst (přehrada Špindlerův mlýn a dvě motoristická muzea, jedno motocyklové – a to dokonce Krakonošovo, druhé automobilové – a to dokonce socialistické), a to i včetně míst, kam je normálně vjezd zakázán (Špindlerova chata v KRNAPu), žádné technické problémy (kromě jedné svíčky, ta se nepočítá, jedná se o spotřební materiál :)), žádné kolize (ani s motocyklem ani s blbcem :)), večer bezvadná zábava (pivo, slivovice, meruňkovice, malina, becherovka, fernet,...), oslava významného životního jubilea jednoho z kolegů (75 let !!!)
...lépe jsme se s letošní sezonou ani nemohli rozloučit.
A znovu opakuji... kdo se nezúčastnil, zaváhal.

K následujícímu obrázku několik informací:
Polská hranice u Špindlerovy boudy v KRNAPu,
den 22.9.2018, čas 10:39:31 hodin, aktuální teplota 4°C.




Uplynulý víkend (7. – 9.září) jsme opět strávili velice příjemně, protože jsme se v hojném počtu sjeli na Chabeřickém mlýně a absolvovali

46. skútr a motosraz ČSSČ
…a už celkem dvacátý !!!
ve „ZRUČi nad Sázavou“

Pro pamětníky uvádím, že prvních 14 srazů bylo v kempu „V rákosí“, a to od roku 2004 do roku 2012, od roku 2013 jezdíme do „Chabeřického mlýna“. Jediný rok jsme sraz ve Zruči nad Sázavou vynechali, a to v roce 2010.
I když v pátek ještě trochu zazlobilo počasí v podobě nějakého deštíčku, během víkendu už bylo krásně a my jsme si mohli krásně užívat projížďky v okolí Sázavy a Želivky. Navštívili jsme také velice zajímavé muzeum stabilních motorů v Kutné Hoře, ale o tom všem se dočtete v následujícím čísle Čezetářského občasníku.

Jsem velice rád, že i po tolika letech je sraz ve Zruči nad Sázavou tak oblíbeným místem našich setkání. Je to zřejmě dáno i polohou, takže všichni to mají blízko.
I když jsme letos nějak propásli ta výročí...
20. sraz a 15. rok ve Zruči nad Sázavou,
tak důležité je, že sraz se povedl.

Marcel Malypetr




45. skútr a motosraz
„Krušné hory“

je za námi. Oproti třicetistupňovým vedrům se nám počasí trochu pohoršilo (asi o dvacet stupňů :(), takže nám občas byla cestou po kopečkách i trochu zima ...i pár kapiček krušnohorského deště na nás spadlo.

Účast nebyla nijak velká, ale parta dobrá, ubytování luxusní a jídlo ...nezaznamenal jsem kritiku :). A Krušné hory? Nádherná projížďka po hřebenech, krásné výhledy ...i když někdy na průmyslové podkrušnohoří, ale to k tomuto kraji patří. Navštívili jsme m.j. dvě zajímavá hornická muzea.

Další sraz je ve Zruči nad Sázavou. Podle počtu přihlášených to vypadá na podstatně větší účast, tak doufejme, že i zábava bude stejně dobrá.




V sobotu 18.8.2018 v 10:00 hod.

proběhlo již 3. setkání u památníku

J. F. Kocha

ve Mcelích na Nymbursku.

I přes původní trochu pesimistické odhady, byla účast docela pěkná. Jsem moc rád, že přijeli i noví příznivci skútrů a akcí pořádaných ČSSČ. Přestože někteří museli z různých důvodů po oficiální části odjet, tak doufám, že následná projížďka Českým rájem i posezení u dobrého jídla v Žehrově v kiosku „U rybníka“ se všem zbylým účastníkům líbily.

Všem děkuji za účast.
M. Malypetr




Víkendová vyjížďka ČSSČ

4.- 5. 8. 2018,

která sice byla dohodnutá narychlo, ale i tak určitě stála za to, a kdo aspoň trochu rád polyká kilometry s řídítky motocyklu v ruce, může zase jen a jen litovat, že nejel.

Meteorologové nějak pozapomněli na to, že v okolí Písku budeme projíždět průtrží mračen a avizovali jen slunečné počasí, ale večer v hospůdce ve Lhenicích jsme se tomu už jen smáli u dobré večeře :).

A v neděli už za krásného počasí jsme objeli Lipno, projeli se po Rakousku a užili si moc hezký motorkářský den. Tentokrát jsem to měl nejdál já, Myslím, že za dva dny 675 km svědčí o tom, že jsme se neflákali.

Více opět v reportáži v příštím Občasníku.




...a máme za sebou další krásný víkend strávený s přáteli, protože jsme absolvovali již:

44. skútr a motosraz ČSSČ ve Vysokém nad Jizerou

Ten byl v sobotu spojen s 1. ročníkem akce „Výškové prémie Liberecka“, které vymyslel a uspořádal velký motorkářský nadšenec Lukáš Strouhal …… a zase, jako v případě minulé vyjížďky mohu jen dodat: „Kdo nepřijel, zaváhal :(“

Absolvovali jsme krásnou projížďku po Jizerských horách, navštívili jsme nejen Ještěd, ale i další krásná místa tohoto regionu, prohledli si zajímavé expozice Technického muzea v Liberci a dostali se s našimi motocykly a skútry do míst, kam je jinak vjezd přísně zakázán.

My, co jsme absolvovali celý víkendový sraz a nejen sobotní vyjížďku, jsme byli ubytování v krásném penzionu „U Fišerů“, kde bylo veselo až do pozdních nočních hodin :).

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci tohoto srazu, patří veliký dík a já jen doufám, že Lukáš na tuto akci nezanevře ani přes „drobnou“ lapálii, která ho potkala při návratu domů, a že se můžeme všichni těšit na další sraz a 2. ročník „Výškových prémií“.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).







Vyjížďka ČSSČ 22.7.2018 – okolí Berounky

V neděli jsme se krásně projeli kolem Berounky, počasí bylo ukázkové, občas nějaký ten malý mráček způsobil, že horko se nechalo vydržet. Kdo nepřijel, zaváhal.

Absolvovali jsme dvě zajímavé exkurze, oběd ve vodácké restauraci „U Jezzu“ a nakonec jsme to završili kávou a dalším pohoštěním u organizátora vyjížďky Míry Vokáče, kde se o nás zase jako vždy pečlivě starala jeho manželka Helenka.

Jako bonus byla ukázka jízdy jeho pravnoučků na motokrosových motorkách.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).