Hlavní strana - Aktuality
Členové ČSSČ a další příznivci značky ČZ nemohli chybět na oslavách
100 let od založení firmy ČZ,
které probíhaly v sobotu 14.9.2019 ve Strakonicích.
Abychom byli ráno všichni včas na místě, spojili jsme tuto akci s naším
53. skútr a motosrazem ČSSČ ve Lhenicích

A teď trochu čísel. Na srazu se nás sešlo 39 a ráno náš konvoj motocyklů a skútrů, který vyrazil do Strakonic, čítal 30 strojů.

Zhruba 560 přihlášených účastníků, další nepřihlášení a k tomu snad stovky návštěvníků na motorkách, to vše dohromady odhadli organizátoři na téměř 1000 motocyklů. Oslavy myslím více než důstojné. A k tomu velký řízek k obědu :). Když jsme pozdě odpoledne odjížděli zpátky do penzionu, ještě jsme se vyfotili před branou závodu ČZ (ale to už jsme zdaleka nebyli všichni, škoda).

Nejen oslavy výročí, ale i celý sraz se nám povedl. Byl to poslední celovíkendový sraz pořádaný ČSSČ v tomto roce, a tak bychom snad mohli použít pro jeho hodnocení nejen latinské přísloví „Konec věnčí dílo (Finis coronat opus)“, ale také to obyčejné české
„Konec dobrý, všechno dobré“.

Reportáž ze srazu najdete na stránkách Čezetářského občasníku č. 69 (podzim 2019), stejně tak jako předběžný plán akcí pro rok 2020.

Díky vám všem účastníkům našich letošních srazů za vaši účast i za bezpečnou jízdu a dobrou přípravu strojů, která se projevila minimem závad.
Uplynulý víkend (30.8.–1.9.) jsme opět strávili velice příjemně s podporou krásného letního počasí, protože jsme se již po sedmé setkali v Chabeřickém mlýně a absolvovali

52. skútr a motosraz ČSSČ
...a už celkem dvacátýprvní
ve „Zruči nad Sázavou“.

Sraz proběhl tradičním způsobem ve známém prostředí, jen vyjížďka byla zase trochu jiná, tentokrát nás zavedla po mnoha letech znovu na Vysokou a taky třeba do pálenice, kde jsme si ovšem koupili jen zmrzlinu :).

Chtěli jsme ještě navštívit „dvojité patrové“ mosty na dálnici D1, ale ty byly bohužel uzavřené kvůli opravám dálnice, tak snad příští rok.

Účast byla asi tak průměrná, někteří přihlášení to vzdali, nepřijeli ani někteří tradiční účastníci tohoto srazu. Tak snad za rok už budou mít všichni zdravá kolena, postavené baráky atd. ...a přijedou :). Jen asi ten strašný Gambrinus zůstane na čepu a zase budeme pít lahváče :(.
Letošní setkání u památníku

J. F. Kocha ve Mcelích

byla docela ostuda. Sešli jsme se tam čtyři, přestože bylo krásné počasí, celý den ani nekáplo a motorkářů bylo všude plno. Posunul jsem čas zahájení o půl hodiny, aby měli všichni dost času přijet, ale nepomohlo to :(. Ještě že přijel jeden kolega s úplně „novou“ Pragou 500 BD (ještě v záběhu), tak jsme aspoň my všichni tři ostatní mohli tento jeho skvost obdivovat.

Paní kronikářka si jako vždy přišla udělat fotku do obecní kroniky, ale ty fotky, kdy nás stála za památníkem celá parta, byly přece jen o mnoho hezčí, než ta dnešní, kde nás je přesně jak do mariáše :(.

Přijet k památníku není povinnost, ale je to příležitost se projet, odpoledne posedět u oběda a kávičky popř. se ještě projet třeba Českým Rájem.

MM

51. skútr a motosraz ČSSČ
Vysoké nad Jizerou
spojený s akcí
II. výškové prémie Liberecka
se konal
2.– 4. srpna 2019

Konec dobrý všechno dobré... meteorologové zase pohrozili přívalem vody, ale nakonec všechno bylo trochu jinak. Sice jsme museli vytáhnout gumové oblečky, ale rozhodně žádný zdrcující a úrodu a nás ničící déšť se nekonal, takže i večerní posezení u našich přátel mohlo probíhat do pozdních nočních hodin pod širou oblohou.

Sobotní druhý ročník akce výškové prémie Liberecka začal sponzorskou bohatou snídaní v Parkhotelu Smržovka, protože jeho majitel je taky veteránský nadšenec. Pak už jsme se vydali po trase vyjížďky, jak ji znovu naplánoval náš osvědčený „vedoucí zájezdu“ Lukáš Strouhal.

Bohužel, díky liknavosti úředníků kanceláře hejtmana Libereckého kraje, který nám přislíbil podporu a sponzorský dar, se nic v Liberci nekonalo a my jsme se mu vyhnuli velkým obloukem. Myslím, že úředníci jsou všude stejní, ...a proč by něco dělali, když nemusí dělat nic a stejně se jim nic nestane :(.

Ale motorkáři fungují i bez úředníků, protože jsou zvyklí, že jim spíš úředníci hází klacky pod nohy než vycházejí vstříc (to neplatí pro ty, kteří zařídili interval prohlídek STK na 4 roky místo původních 2 let !!! pozn. red.), a tak jsme si poradili (hlavně Lukáš si poradil) a vyjížďka byla ukončena místo na Libereckém náměstí na hradě Frýdštejn, ze kterého je i následující foto.

Celkem se sešlo 20 motocyklů, přijeli i kolegové z Moravy, a tak doufám, že se akce líbila a že bude stejně úspěšně pokračovat dál i za rok již svým III. ročníkem. Podrobnou reportáž z akce najdete v příštím Čezetářském občasníku č. 69.
Jubilejní 50. skútr a motosraz ČSSČ
„Východní Čechy“ – Nové hrady,
který se konal
12.– 14. července 2019

je již za námi, a přestože předpovědi meteorologů hrozily nepřetržitým deštěm během celého víkendu, tak tyto chmury se naštěstí nevyplnily. Sice jsme trochu zmokli, ale v luxusní chatě Polanka v Nových Hradech, ve které nám fungovalo topení, jsme se s mokrými částmi oděvů rychle vypořádali.

Sešla se nás taková parta „akorát“, abychom se všude vešli a nikde se nepoztráceli cestou, chyběl jen Polda, který se bál, že by v deštíčku trochu navlhnul :), jinak přijeli všichni přihlášení :). Dokonce dva navíc, a to skútrista Honza z Litomyšle, který s námi na své nově zrenovované Čezetě 502/05 absolvoval i sobotní vyjížďku, a skútrista Pavel z Kutné Hory, i když zatím jen autem. Oba si ale s sebou přivezli manželky jako nestranné pozorovatele, aby si nás zřejmě omrkly a ujistily se, že jim nebudeme v naší partě jejich drahé polovičky kazit :). Tak doufejme, že jsme je neodradili a že naše řady rozšíří.

Další akcí jsou výškové prémie Liberecka 3. 8. 2019. Stále se ještě můžete přihlásit na
http://vyskove-premie-liberecka.webnode.cz/kontaktujte-nas/,
kde se dozvíte i další podobnější informace o této akci.
Ubytování není tentokrát centrálně zajišťováno vedením klubu.
Testování historických vozidel

V této oblasti dochází postupně ke změnám, a to nejen z hlediska technického, ale bohužel i s dopadem do cen. V časopisu MotorJournal 1/2019 vyšel zajímavý článek, a vy si ho můžete přečíst na těchto stránkách v "Poradně" (ostatní informace) pod názvem "Vývoj testování historických vozidel a jeho cen".

V dalším čísle časopisu pak ještě byl dodatek v podobě dopisu čtenáře, který je také zajímavý. Vzhledem k tomu, že už od zveřejnění článku v časopisu uběhlo mnoho vody, tak ta informace o připravovaném placení poplatku 300 Kč se stala již skutečností a musíte s tím počítat. Podle informací od kolegy z VCC je při vyplňování elektronického protokolu o testaci historického vozidla v určitou chvíli tento poplatek nutno zaplatit, jinak systém nedovolí pokračování v práci na protokolu .......nu vot, kakaja těchnika??? MM
22. mezinárodní skútrsraz
„Zvůle 2019“

proběhl minulý prodloužený víkend
13.-16.6.2019

Kromě již tradiční mezinárodní účasti byl v plánu i nový český rekord v počtu čs. skútrů na jednom místě. To se podařilo a nový rekord má hodnotu
124 skútrů,
z toho 112 Čezet a 12 Manetů a Tatranů.

V rámci toho srazu je také schován
II. mezinárodní sraz Druzet
a v rámci celkového počtu Čezet je schováno 13 Čezet s Druzetami. Počet je bohužel menší než při prvním srazu Druzet před dvěma lety, ale je to dobrovolná akce, nikoho nutit nemůžeme. Druzety ovšem zase byly ozdobou celého „startovního“ pole.

Milan Doležel, jako hlavní organizátor, nám připravil velice příjemný víkend, v krásném prostředí (s ukázkovým počasím), s dobrým jídlem a zajímavými vyjížďkami (i když někdy trochu vyžadujícími motokrosové pneumatiky :)).

Více informací najdete v Občasníku č.68, který vyjde do konce tohoto měsíce.
Minulý víkend (31.5 - 2.6) jsme absolvovali další, a to již
49. sraz pořádaný ČSSČ
„České středohoří“
s centrem v kempu PERUC

Sraz se opět vydařil, i když účast opět nebyla moc velká, a tak zřejmě se časem oddělilo „zrno od plev“, přesněji řečeno „kvalita od kvantity“. Jak se opět ukázalo, i v tomto počtu účastníků je sraz uskutečnitelný a má své výhody. Jinak strava byla i přes různé překážky myslím velice dobrá, i když to bylo netradičně se „samoobsluhou“, ubytování také, zábava rozhodně nevázla a prý i obě vyjížďky (sobotní a nedělní) za to stály.

Tak doufám, že je to dobrý odrazový můstek pro jubilejní 50. sraz ČSSČ, který nás čeká v polovině července. Zatím však platí, že:

Další akcí je 22. mezinárodní skútrsraz ve Zvůli u Kunžaku.
Minulý víkend (17.-19.května)jsme absolvovali další z našich zahraničních srazů nazvaný:

Expedice Drážďany

I když jsem si původně myslel, že účast bude větší, tak někteří kolegové dali zcela nesmyslně přednost jiným akcím. Ale jak se ukázalo, tak náš počet byl dost malý na to, abychom se neztratili v hustém pátečním drážďanském provozu, a dostatečně velký na to, abychom společně prožili krásný víkend a určitě si z něj odnesli spoustu pěkných zážitků, mnoho nových zajímavých informací... a myslím, že i nová přátelství.

A ještě jednou velké díky našim hostitelům z penzionu Gerolt Oldtimer Appartement.

Shrnuto:

Počasí... SUPER
Program... SUPER
Ubytování... SUPER
Zábava... SUPER
Celkové hodnocení... SUPER2

P.S. Další akcí je 49. sraz ČSSČ „České středohoří“
Křivoklát 2019

Ve dnech 23. – 24. března jsme již po jedenácté navštívili
Motocyklové muzeum pana Antoniho v Křivoklátu.

Účast byla poznamenaná neúčastí některých po mnoho let stálých účastníků ?, a to jak z důvodů nemocí, rodinných oslav nebo např. i poskytnutí pomoci uvízlé kamarádce. Tady bych se nechtěl příliš rozepisovat o tom, kde a proč kamarádka uvízla a jak vypadalo její vyprošťování. O tom, že byla vyproštěna, se dočtete v následujícím čísle
Čezetářského občasníku, který vyjde 1.4.2019.

Naopak nás potěšila účast některých nových členů našeho klubu.
Po prohlídce muzea jsme opět zavítali do restaurace v Roztokách, kde zábava pokračovala lehce přes zavírací hodinu. Připili jsme si i na zdraví nového perspektivního, skoro již dvouměsíčního, skútristy Sebastiána.

Samozřejmě jsme se před muzeem nezapomněli vyfotit!!!
Setkání veteránů pod Řípem 1.1.2019

Již po několikáté se členové našeho klubu zúčastnili novoročního setkání veteránů. Jedná se hlavně o setkání traktorů a motocyklů, ale přijede vždy i pár osobních vozů. Vzhledem k tomu, že tento den proudí na Říp spousta turistů, není o návštěvníky nouze. Letos se poprvé objevil pod Řípem i stánek s občerstvením, takže asi akce získává na známosti a důležitosti. Každopádně v chladném novoročním počasí se nějaký ten teplý nápoj popř. opečená klobáska hodí.

Libor přijel s rikšou, Zdeněk se škodovkou „stovečkou“ a určitě někoho dalšího odradilo předpovídané větrné počasí, které se opravdu odpoledne dostavilo a přidal se i déšť. Doufejme, že na dalších akcích bude účast větší.

Krásný nový rok, hodně zdraví, štěstí, pohody a mnoho šťastně najetých kilometrů

přejí

Marcel a Štěpánka
Chotusice a Zlaté slunce
15.12.2018

Poslední letošní plánovaná (a už i tradiční) akce ČSSČ tj. společný oběd a posezení v motorestu Zlaté slunce, která se koná vždy po poslední veteránské burze v Chotusicích, byla opět velice úspěšná a příjemná, a jak vidíte z přiložené fotografie, tak i s velmi dobrou účastí.

Kromě všeobecné nutnosti se po mrazivé burze v restauraci ohřát a dobře najíst a napít, proběhla taky již obvyklá výměna dílů a dalších věcí z „auta do auta“ ….. všichni se snažili všechno stihnout a předat nebo si naopak převzít, protože další podobné setkání bude zhruba až za dva měsíce.

Kdo si včas objednal kalendář na příští rok, tak jako obvykle si ho mohl odvézt domů. Doufám, že větší formát a nižší cena oproti předchozím letům, byly příjemným překvapením.

Poslední účastníci se rozjížděli domů kolem čtvrt na pět odpoledne, takže si myslím, že akce se opět líbila a není nejmenší důvod se obávat o její existenci i v příštích letech.

Na závěr bychom za celou naši redakci :) chtěli popřát všem skútristům, motorkářům, mopedistům, všem členům i nečlenům našeho skútrklubu a stejně tak všem ostatním čtenářům a návštěvníkům těchto webových stránek krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví a bohatého Jéžíška... a samozřejmě i krásné a pohodové prožití dnešní Stříbrné neděle.


Marcel Malypetr
marcel@skutrklubcezeta.cz

Štěpánka Malypetrová
stepanka@skutrklubcezeta.cz
Vyjížďka ČSSČ 14.10.2018 – BRDY

Letošní „Babí léto“ úplně vyzývá k tomu, abychom ještě naše dvoukolové miláčky definitivně neodložili v garážích. A tak „slovo dalo slovo“ a vymysleli jsme vyjížďku. Napadlo nás, že o organizaci a návrh trasy požádáme našeho kolegu Radka a že vyrazíme někam na jih od Prahy. První návrh byl Orlík, ale Radek to vymyslel do pohoří Brdy a okolí, a tak jsme to nechali na něm :). Určitě jsme neprohloupili.

Sraz a začátek vyjížďky byl v Berouně na benzince. Měli jsme dva okruhy, dopolední a odpolední. Z toho dopoledního vidíte na přiloženém obrázku poslední místo, které jsme navštívili před obědem, Svatá Hora v Příbrami. O oběd se vzorně postarala paní „Radková“, takže bylo o nás vzorně postaráno, jak zážitkově, tak i materiálně :).

Odpolední trasa končila u Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Zaječově, odkud jsme se už rozjížděli ke svým domovům. Já jsem za den najezdil asi 375 km, Vlastík z Hořic to měl nejdál, a tak ujel přes 500 km. Možná už to byla letošní poslední vyjížďka, ale pokud ano, tak jsme se určitě s letošní motorkářskou sezonou rozloučili zodpovědně :). A opět opakuji:
Kdo nepřijel, zaváhal.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 66).
Prodloužení platnosti STK pro motocykly.

O této, pro nás motorkáře příjemné změně zákona, jste se už dočetli v posledním čísle Občasníku. Některé skutečnosti tam však nebyly uvedeny a teprve nyní se objevují na internetu. Jde hlavně o to, že novela zákona o prodloužení platnosti STK se týká všech motocyklů, které absolvovaly poslední STK před méně než 4 lety ….tzn., že bez ohledu na to, co máte uvedeno ve velkém TP popř. jaká je vylepena známka na RZ, je vaše poslední STK platná 4 roky.

Samozřejmě máte možnost si tuto změnu nechat zaznamenat do TP a nechat si vylepit novou známku na RZ na dopravním odboru obecního úřadu s rozšířenou působností (zdarma), ale není to nutné. Problém by asi nastal při cestě do zahraničí, kde může místní policie kontrolovat platnost STK podle známky na RZ a určitě nebude znát změnu našich zákonů. Tak v tomto případě je to asi smysluplné si to nechat přelepit aktuální známkou.

Vše, co jsem tu napsal, vyplývá z ministerského dopisu, který je dole.
Příchod podzimu jsme přivítali na našem posledním letošním srazu 21. – 23.9. 2018.

47. skútr a motosraz ČSSČ
se konal
ve „STRÁŽNÉM“ v Krkonoších.

Během pár dní bude na stránkách nové číslo Čezetářského občasníku č. 65 s kompletní reportáží ...a to nejen z tohoto srazu, ale z celého léta... tentokrát dokonce ve zvětšeném rozsahu 80 stránek (za stejnou cenu!!! :)).

Tak jen zatím malý úryvek na ukázku, co se dělo ve Strážném
...osvědčené ubytování v příjemném prostředí (Autorská bouda), výborné jídlo (opět se grilovalo), velice dobré místní pivo (Hendrych, pozn. red.), krásná dlouhá vyjížďka (180 km :)), návštěva zajímavých míst (přehrada Špindlerův mlýn a dvě motoristická muzea, jedno motocyklové – a to dokonce Krakonošovo, druhé automobilové – a to dokonce socialistické), a to i včetně míst, kam je normálně vjezd zakázán (Špindlerova chata v KRNAPu), žádné technické problémy (kromě jedné svíčky, ta se nepočítá, jedná se o spotřební materiál :)), žádné kolize (ani s motocyklem ani s blbcem :)), večer bezvadná zábava (pivo, slivovice, meruňkovice, malina, becherovka, fernet,...), oslava významného životního jubilea jednoho z kolegů (75 let !!!)
...lépe jsme se s letošní sezonou ani nemohli rozloučit.
A znovu opakuji... kdo se nezúčastnil, zaváhal.

K následujícímu obrázku několik informací:
Polská hranice u Špindlerovy boudy v KRNAPu,
den 22.9.2018, čas 10:39:31 hodin, aktuální teplota 4°C.
Uplynulý víkend (7. – 9.září) jsme opět strávili velice příjemně, protože jsme se v hojném počtu sjeli na Chabeřickém mlýně a absolvovali

46. skútr a motosraz ČSSČ
…a už celkem dvacátý !!!
ve „ZRUČi nad Sázavou“

Pro pamětníky uvádím, že prvních 14 srazů bylo v kempu „V rákosí“, a to od roku 2004 do roku 2012, od roku 2013 jezdíme do „Chabeřického mlýna“. Jediný rok jsme sraz ve Zruči nad Sázavou vynechali, a to v roce 2010.
I když v pátek ještě trochu zazlobilo počasí v podobě nějakého deštíčku, během víkendu už bylo krásně a my jsme si mohli krásně užívat projížďky v okolí Sázavy a Želivky. Navštívili jsme také velice zajímavé muzeum stabilních motorů v Kutné Hoře, ale o tom všem se dočtete v následujícím čísle Čezetářského občasníku.

Jsem velice rád, že i po tolika letech je sraz ve Zruči nad Sázavou tak oblíbeným místem našich setkání. Je to zřejmě dáno i polohou, takže všichni to mají blízko.
I když jsme letos nějak propásli ta výročí...
20. sraz a 15. rok ve Zruči nad Sázavou,
tak důležité je, že sraz se povedl.

Marcel Malypetr
45. skútr a motosraz
„Krušné hory“

je za námi. Oproti třicetistupňovým vedrům se nám počasí trochu pohoršilo (asi o dvacet stupňů :(), takže nám občas byla cestou po kopečkách i trochu zima ...i pár kapiček krušnohorského deště na nás spadlo.

Účast nebyla nijak velká, ale parta dobrá, ubytování luxusní a jídlo ...nezaznamenal jsem kritiku :). A Krušné hory? Nádherná projížďka po hřebenech, krásné výhledy ...i když někdy na průmyslové podkrušnohoří, ale to k tomuto kraji patří. Navštívili jsme m.j. dvě zajímavá hornická muzea.

Další sraz je ve Zruči nad Sázavou. Podle počtu přihlášených to vypadá na podstatně větší účast, tak doufejme, že i zábava bude stejně dobrá.
V sobotu 18.8.2018 v 10:00 hod.

proběhlo již 3. setkání u památníku

J. F. Kocha

ve Mcelích na Nymbursku.

I přes původní trochu pesimistické odhady, byla účast docela pěkná. Jsem moc rád, že přijeli i noví příznivci skútrů a akcí pořádaných ČSSČ. Přestože někteří museli z různých důvodů po oficiální části odjet, tak doufám, že následná projížďka Českým rájem i posezení u dobrého jídla v Žehrově v kiosku „U rybníka“ se všem zbylým účastníkům líbily.

Všem děkuji za účast.
M. Malypetr
Víkendová vyjížďka ČSSČ

4.- 5. 8. 2018,

která sice byla dohodnutá narychlo, ale i tak určitě stála za to, a kdo aspoň trochu rád polyká kilometry s řídítky motocyklu v ruce, může zase jen a jen litovat, že nejel.

Meteorologové nějak pozapomněli na to, že v okolí Písku budeme projíždět průtrží mračen a avizovali jen slunečné počasí, ale večer v hospůdce ve Lhenicích jsme se tomu už jen smáli u dobré večeře :).

A v neděli už za krásného počasí jsme objeli Lipno, projeli se po Rakousku a užili si moc hezký motorkářský den. Tentokrát jsem to měl nejdál já, Myslím, že za dva dny 675 km svědčí o tom, že jsme se neflákali.

Více opět v reportáži v příštím Občasníku.
...a máme za sebou další krásný víkend strávený s přáteli, protože jsme absolvovali již:

44. skútr a motosraz ČSSČ ve Vysokém nad Jizerou

Ten byl v sobotu spojen s 1. ročníkem akce „Výškové prémie Liberecka“, které vymyslel a uspořádal velký motorkářský nadšenec Lukáš Strouhal …… a zase, jako v případě minulé vyjížďky mohu jen dodat: „Kdo nepřijel, zaváhal :(“

Absolvovali jsme krásnou projížďku po Jizerských horách, navštívili jsme nejen Ještěd, ale i další krásná místa tohoto regionu, prohledli si zajímavé expozice Technického muzea v Liberci a dostali se s našimi motocykly a skútry do míst, kam je jinak vjezd přísně zakázán.

My, co jsme absolvovali celý víkendový sraz a nejen sobotní vyjížďku, jsme byli ubytování v krásném penzionu „U Fišerů“, kde bylo veselo až do pozdních nočních hodin :).

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci tohoto srazu, patří veliký dík a já jen doufám, že Lukáš na tuto akci nezanevře ani přes „drobnou“ lapálii, která ho potkala při návratu domů, a že se můžeme všichni těšit na další sraz a 2. ročník „Výškových prémií“.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).Vyjížďka ČSSČ 22.7.2018 – okolí Berounky

V neděli jsme se krásně projeli kolem Berounky, počasí bylo ukázkové, občas nějaký ten malý mráček způsobil, že horko se nechalo vydržet. Kdo nepřijel, zaváhal.

Absolvovali jsme dvě zajímavé exkurze, oběd ve vodácké restauraci „U Jezzu“ a nakonec jsme to završili kávou a dalším pohoštěním u organizátora vyjížďky Míry Vokáče, kde se o nás zase jako vždy pečlivě starala jeho manželka Helenka.

Jako bonus byla ukázka jízdy jeho pravnoučků na motokrosových motorkách.

Více se samozřejmě dočtete v reportáži v příštím Čezetářském občasníku (č. 65).