Hlavní strana - Úvod

Kolegové a kolegyně, skútristi (i neskútristi), motorkáři i všichni ostatní přátelé jedné stopy (samozřejmě i dvou stop v případě sajdkáru), otevřeli jste stránky klubu:

Česká sekce Skútrklubu Čezeta
(dále jen ČSSČ)

Skútrklub Čezeta má celorepublikovou a dokonce i mezinárodní působnost díky mezinárodním srazům, které pořádá. Vzhledem k tomu, že vedení Skútrklubu Čezeta je v Brně a že mnoho akcí se pořádá právě v Brně a okolí, vznikla Česká sekce, která pořádá akce převážně v Čechách, aby byly pro jednotlivé členy lépe časově i kilometrově dosažitelné.

ČSSČ je otevřená skupina majitelů a přátel skútrů československé výroby, stejně tak akce, které jsou ČSSČ pořádány, jsou určené a přístupné pro všechny zájemce a není zde nijak zohledňováno "klubové členství". Snad jedině v případě většího zájmu by byli upřednostněni majitelé skútrů Čezeta.


Co na těchto stránkách najdete?

Stránky jsou zcela nové a budou průběžně doplňovány, takže začneme tím, že na těchto stránkách bude zveřejňován internetový časopis Čezetářský občasník, který vychází od roku 2001 (do současné doby byl zveřejňován na stránkách Skútrklubu Čezeta www.skutrklub.cz) a v současné době jsou již zde doplněna i starší vydání – na dalších se pracuje.

Dále zde najdete aktuální roční Kalendář akcí ČSSČ, ale aby se vám lépe vzpomínalo, kde jsme byli v minulých letech, můžete se podívat do kalendářů zpětně až do roku 2010.

V Aktualitách pak najdete aktuální informace o chystaných popř. právě skončených akcích ČSSČ, popř. další aktuality. Tady bude pro vás důležité sledovat informace v případě vašeho zájmu o účast na akcích, protože většinou je třeba předem objednat ubytování apod. Reportáže z jednotlivých akcí budou i nadále vycházet v jednotlivých číslech Čezetářského občasníku. Aktuality jsou aktuálně doplňovány a taky aktuálně mazány, protože se jedná o aktuální termíny. Samozřejmě, zprávy o akcích, které proběhly, ponecháme na stránkách déle, ale upoutávky na akce plánované budou po jejich proběhnutí nemilosrdně mazány, aby nepřekážely.

Záložka Informace. Pod tímto názvem si můžete představit například nadpis „Informace trvalého charakteru“ nebo třeba: „Když nevím, podívám se sem“. Tady pod jednotlivými odkazy najdete doufám užitečné informace, převážně o činnosti ČSSČ a Skútrklubu Čezeta. V tomto bloku si také připomeneme ty kamarády a kolegy, kteří už nejsou mezi námi a na které si často při našich společných posezeních vzpomeneme.

Zatím poslední odkaz, který jsme přidali, je Poradna. Nechtěl bych dublovat mnoho jiných webů, a tak zde nehledejte katalogy náhradních dílů nebo dílenské příručky. Najdete zde však informace o seřizování motorů, osazení karburátorů, možných náhradách zapalovacích svíček apod. drobnosti, které jsou někdy důležité a třeba se špatně hledají.

Pokud se vám stránky líbí a informace považujete za užitečné, jsem rád, pokud máte nějaké připomínky nebo nápady na další rozšíření stránek, napište mail.

Ing. Marcel Malypetr

marcel@skutrklubcezeta.cz